Posilování imunity

Lékaři naší společnosti doporučují, vzhledem k epidemiologické situaci, kdy je již delší dobu výrazně zvýšená nemocnost chřipkami a dalšími respiračními infekcemi, posilování imunity.

Cílem je zlepšení zdravotního stavu pacientů, zvýšení odolnosti vůči virovým a bakteriálním infekcím a celkové posílení energie dětí i jejich rodičů.  Vhodné je přistupovat k posilování imunity preventivně.

Na základě poznatků klasické i celostní medicíny doporučujeme:

1.       Zabezpečit dostatečný přísun vitamínu C v dobře vstřebatelné formě. Pro tento účel doporučujeme tablety Lipoaskor á 300 mg. Jde o nově vyvinutý vitamín v liposomálním obalu, který zabezpečuje dobrou vstřebatelnost.  Dle nových poznatků střeva nevstřebávají při jednorázovém perorálním podání více jak 250 mg vitamínu C.  Proto je dobré dávat lék nejméně 2x,  ale raději 3x denně, aby se pokryla průměrná spotřeba. Vitamín C ovlivňuje funkci imunitního, kardiovaskulárního, neuroendokrinního systému. Je to silný antioxidant, podporuje metabolismus a regeneraci buněk, hojení ran, zlepšuje funkci jater, ovlivňuje vstřebávání železa. Pouze 25% populace má dostatek vitamínu C, ke konci zimy je pravděpodobně toto číslo ještě menší. V ordinaci jsou dostupné testovací proužky, pomocí kterých se dá stanovit množství vitamínu C v organismu, a to z moči pacienta. Bezplatně je tedy možnost stanovení vitaminu C v organismu po dohodě se zdravotníkem.

Nabízíme také možnost intravenózního podávání vitamínu C ve formě infuze. Pro pacienty vyčerpané, unavené, po opakovaných virózách, pro chronicky nemocné, je aplikace intravenózně velmi vhodná. Vstřebatelnost a biologická dostupnost vitamínu při i.v. podání je mnohonásobně vyšší než při perorální podávání. U vitamínu C tedy využíváme hlavně imunomodulačních a imunostimulačních vlastností.

2.   Působit imunostimulačně (malé děti) pomocí přípravku Prevapis sirup - pro děti. Tento sirup má unikátní složení: čištěný propolis, echinacea, vitamin C. Toto složení při klinických studiích prokázalo jednoznačné imunostimulační účinky, antibakteriální a antivirové působení.  Dávkování 3xdenně 1 lžička pro dítě 1 - 5 let.  Individuální dávkování stanoví lékař. Působí jako přírodní antivirotikum a antibiotikum. Kombinace s vitamínem C je velmi vhodná.

Je možné také užívat propolis sprej do dutiny ústní, jenž funguje lokálně analgeticky protizánětlivě   a desinfekčně při bolestech v krku.

3. Působit imunostimulačně (větší děti a dospělí) U této kategorie pacientů doporučujeme aplikovat Reishi – jde o mykoterapeutický preparát obsahující mimo jiné imunoglukany , které zásadním  způsobem regulují imunitu. Má protialergické účinky a stabilizační efekt na jaterní buňky. V období rekonvalescence spolu s vitamínem C ovlivňují pozitivně   imunologické procesy, usnadňuje regeneraci a mají pozitivní vliv na játra.

4. Suplementace vitamínu D v podobě kapek v množství 1200j - 3 kapky/den.  Na konci zimy mají děti i dospělí většinou deficitní stav vitaminu D v důsledku dlouhodobé absence slunečního svitu a nedostatečného množství vitamínu D ve stravě.

Délka užívání imunitní kůry je jeden měsíc a potom je možno navázat jarní detoxikační kůrou.