Koronavirus (COVID-19) - Námi doporučená preventivní opatření

Doporučovaná preventivní opatření:

a - protiepidemická – vyhýbejte se místům s vysokou koncentrací osob (hromadné akce, hromadné dopravní prostředky, dětské koutky atd.), bezpečná vzdálenost od nemocné osoby se uvádí více než 2m.

b – stravovací - snažit se jíst zdravá lehká jídla, nepřejídat se (hlavní složka ovoce a zelenina). Pitný režim – je důležité udržovat ústa a krk vlhké. Nedovolte vyschnutí sliznic. Pravidelně pijte po doušcích, frekvence 15 – 30 min, dle pocitu suchosti. Neplatí v noci. Potenciálně přítomné viry se tím spláchnou do žaludku a jsou ničeny. Při vysychání sliznice se virus snáze dostane do plic. Podpořit imunitu prostřednictvím doplňků stravy (imunoglukany, vitamíny atd).

c – pohybová - sportovat ale s mírou, raději venku na čerstvém vzduchu než v uzavřených prostorách, otužujte organizmus, pravidelné procházky v přírodě. Dechová cvičení při pohybové aktivitě pokud je to možné na čerstvém vzduchu: soustředit se na aktivní nádech nosem a výdech ústy. Zapojit dýchací cesty a posílit plíce hlubokým dýcháním

d – protistresová – nervozita a strach spolu se stresem oslabují imunitní systém a snáze pak dochází k prolomení imunitní bariéry. Sledujte pravidelně sdělovací prostředky a zbytečně nepanikařte. V případě pochobností kontaktujte svého lékaře.

e – podpora imunity – doporučujeme užívat:
- vyšší dávky vitamínu C (dospělý 1g/den, dítě 500mg/den)  v naší ordinaci,
- vitamin D (1200 jednotek/den) - k zakoupení volně v lékárnách,
- kvalitní olej s obsahem Omega3 mastných kyselin (zdrvotéka.cz - Balanced oil),
- imunoglukany - Reishi, Cordyceps (u nás v ordinaci),
- bylinné podpůrné prostředky (dle doporučení lékaře - u nás v ordinaci).

Horní lán 6. patro - můžete zakoupit:
- snadno vstřebatelnou a kvalitní formu vitaminu C. Dávkování se určuje dle testu z moči, který provádíme zdarma v naší ordinaci.
- imunoglukany ve formě tablet,
- bylinné prostředky na podporu imunity. Kapkové i tabletové formy jsou opět k dispozici v uvedené ordinaci.
-

aktualizováno 23.3.2020