1. Šíření nemocí

Bakterie, viry a další původci infekcí se výrazně rychleji šíří v kolektivech a to hlavně v přechodném období (podzim, jaro) kdy se nemoci začínají šířit.

Proto se zejména s kojenci a menšími dětmi vyhýbejte návštěvám dětských koutků, mateřských center a podobných zařízení. Návštěvou zvyšujete výrazně riziko onemocnění Vašeho malého dítěte s nevyzrálým imunitním systémem. Zejména potom varuji v tomto období, před návštěvami bazénů, plaveckých kroužků atd.

Po 20-ti letech zkušeností mohu s jistotou říci, že u disponovaných jedinců, vznikne s vysokou pravděpodobností respirační, močové, ušní nebo kožní onemocnění. Po prodělaném onemocnění dodržujte nejméně 14-ti denní rekonvalescenci.


2. Strava

Strava je důležitou součástí životosprávy dítěte. V podzimním a zimním období dbejte u dítěte aby jedlo teplou stravu, zejména rostlinného původu, s co nejmenším obsahem mléka a mléčných produktů. Tyto výrazně přispívají k zahlenění a prodlužují dobu uzdravení dítěte. Nedávejte dětem mnoho sladkostí a potravin obsahujících umělá barviva.


3. Pohyb

Pravidelně konejte procházky na čerstvém vzduchu, i když není zrovna ideální počasí. Chraňte dětem uši a krk před větrem.


4. Vyhledání lékaře

Pokud dítě akutně onemocní teplotou, rýmou kašlem či jinými příznaky, zůstaňte v klidu a vyčkejte na vývoj nemoci. Zpravidla je potřeba 24 až 48 hodin, aby se příznaky nemoci plně vyvinuly. Potom teprve vyhledejte lékaře.


5. Prevence

Věnujte pozornost posilování přirozené imunity dítěte. V naší ordinaci na Horním Lánu nabízíme, po konzultaci s lékařem, dostatek kvalitních preparátů podporujících obranyschopnost, které se volí na míru každému jedinci. Můžete si vybrat mezi homeopatiky, bylinnými přípravky či imunoglukany. PAMATUJTE, ŽE PREVENCE JE NEJŮČINNĚJŠÍ ZBRANÍ PROTI  VZNIKU NEMOCI.


6. Laserová terapie

Další možností podpory zdraví a imunity Vašich dětí je využití laserové terapie, kterou jsme nově zavedli v naší ordinaci na Horním Lánu. Pomocí moderního přístroje, ojedinělého v ČR, stimulujeme bezbolestně akupunkturní body laserovým světlem, což významně harmonizuje energetickou rovnováhu v těle. Přístroj se nám osvědčil i při léčbě zvětšených nosních a krčních mandlí, kdy používáme laser s ústní sondou. Tato terapie se již dlouho využívá na západě Evropy a to s vysokou úspěšností, kdy je například v Německu tato léčba plně hrazena zdravotními pojišťovnami.  Touto terapií lze účinně snížovat nutnost trhání mandlí. Aplikací ústní sondy se zvyšuje celková obranyschopnost organizmu. Jedná se o terapii zcela bezbolestnou a neinvazivní. Více o laserové terapii viz – zde –