objednání Horní lán virtuální prohlídka vaše příspěvky
 

Vaše příspěvky

Zde nám můžete napsat Vaše dojmy a zkušenosti, nápady a náměty na zlepšení, nebo se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá.

Předem se ale omlouvám, pokud Vám odpovím později. V poslední době jsem velmi vytížená.


 

Zánět duhovky u dětí

Vážená paní doktorko,
našla jsem si Vaše stránky na internetu, když jsem hledala lékaře zabývající se celostní medicínou.
Mám osmiletou dceru, která trpí zánětem duhovky. Zánět se projevila na jaře a od té doby jsme v péči lékařů Dětské nemocnice v Brně. Zánět byl postupně vyléčen a snížen počet kapek, ale při poslední kontrole nám bylo řečeno, že se znovu objevil. Dcera byla podrobně vyšetřena na vše možné a jediné, co bylo zjištěno, je, že má pozitivní antigen B27 (který po mne zdědila). Kromě toho měla několikrát gynekologický nález - bakterie E-coli, který podle mne není doléčen. Přemýšlím, zda spolu tyto dvě věci nesouvisejí.
Bylo by mi možné se s těmito problémy k Vám na celostní vyšetření objednat?
Velice Vám děkuji za odpověď!
S pozdravem Daniela Dvořáková
27.06.2017 11:55 Administrátor
Dobrý den, děkuji Vám za dotaz.
Přikládám svou odpověď.
Problém se zánětem duhovky a HLA pozitivita je záležitost na dlouhodobou podpůrnou léčbu celostní medicínou. Při autoimunitních problémech má vždy smysl podporovat organismus jako celek léčebnými metodami celostní medicíny. Formy a způsoby léčby vychází z přesné diagnostiky kterou je třeba na v úvodu provést.
Pokud se budete chtít objednat,zavolejte na číslo 604 922 274. Objednací doba je t.č. asi jeden měsíc.

S pozdravem dr.Zaoralová

Ostruha na patě

Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat zda mi můžete poradit jak léčit ostruhu na patě u 10-ti letého dítěte.
Dočetla jsem se, že by mělo pomoci užívání homeopatického přípravku Hekla lava, ale chci si být jistá.
Předem Vám moc děkuji za radu.
P. Srovnalíková
25.01.2016 08:49 Administrátor
Dobrý den.
Ostruha je problém kostní a je možné k němu přistupovat z celostního pohledu několika způsoby.
1. Lokálně - aplikuje měkké laserové světlo do místa bolesti - velmi efektivní a nebolestivá terapie
2. Homeopatika - jak sama uvádíte, např Hekla Lava. Ale je lepší vybrat homeopatikum na míru.
3. Celková léčba bylinami se zaměřením na metabolismus kostí a podporu ledvin - neboť problémy s kostmi souvisí přímo s energetikou ledvin. Přesný postup je třeba zvolit na základě vyšetření dítěte.
S pozdravem Zaoralová

Dotaz atopický ekzém

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli by jste mi poradila, jak léčit atopický ekzém u 4 měsíčního plně kojeného miminka, pokud nezabírají klasické masti od kožního lékaře a ekzém se stále zhoršuje, popřípadě pokud máte typ na konkrétního lékaře či léčitele, který se tím zabývá. Děkuji
21.12.2015 07:48 Administrátor
Atopický ekzém u kojeného dítěte se léčí lokálně a celostně. Lokálně se používají oleje do koupele a mazání podle aktuálního stavu kůže.
Jelikož onemocnění má svůj vnitřní původ, tak je vhodné jej léčit i celostně.
Západní medicína nabízí protisvědivé a protialergické léky, tyto ale neřeší podstatu problému.
Celostní medicína léči toto onemocnění bylinami, jejichž výběr závisí na diagnostice, kterou provede školený diagnostik.
Dále používáme úpravu stravy u matky dítěte. Složení stravy a eliminaci potravin určujeme pomocí testů na biorezonančním přístroji.
Tak se nám daří bud zcela vyléčit nebo alespoň podstatně zmírnit projevy onemocnění.
Diagnostiky dělám bud já nebo moje kolegyně MUDr. Petra Robertson. Můžete se objednat.
Zaoralová

dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám šest týdnů starou dceru a všimla jsem si, že má srostlý poševní vchod, dřív neměla, jsem z toho taková nesvá, můžu já sama něco udělat? Bydlíme na malém městě a chodíme k lékaři zde, nejsem úplně spokojená s péčí, pan doktor dceru ještě pořádně neprohlížel. Nechci něco zanedbat. Moc prosím o odpověď, děkuji Petrlíková
24.11.2015 08:49 Administrátor
Dobrý den, jedná se o synechie neboli srůsty malých stydkých pysků. Původ není zcela jasný, ale problémy dělají pravděpodobně vlhčené ubrousky nebo nesprávná hygiena.
Pokud je to tak malé dítě potom, je nutné zhodnotit stav lékařem. Můžu se na Vás podívat v pondělí 30.11.2015.
Zavojejte pokud budete chtít 604922274.​
Zaoralová

moc Vás prosím, chceme k Vám s dcerkou přestoupit.

Zdravím Vás, mám na Vás prosbu, tuším, že máte asi plno, ale i přesto Vás prosím, zkuste najít ještě jedno místečko pro 4 a půl měsíční holčičku. Volala jsem k Vám ještě před jejím narozením,(protože jsem slyšela,že přijímáte novorozence) ale to mi bylo sděleno, že momentálně nepřijímáte. Zkouším to tedy znovu, moc rádi bychom chodily k Vám. Budeme věrní klienti :)
9.01.2015 22:33 Administrátor
K omezení přijímání nových pacientů nás vedou kapacitní důvody. V tomto okamžiku nejsme schopni zvládnout větší počet pacientů. Chápu Vás, a ráda bych Vám pomohla, ale my máme také svoje limity. Velice se omlouvám.
24.11.2015 08:44 Administrátor
Dobrý den paní Mikisková,
těší nás Váš zájem o naše služby. V současnosti ale skutečně máme obě ordinace na Horním lánu zcela vytížené. Předpokládám ale, že počátkem nového roku budeme moci kapacitu mírně navýšit. Prosím, přečtěte si pozorně informace, které jsou umístěny na našich www stránkách, www.detskezdravi.cz/o-spolecnosti/rozsireni-ordinace-2015/.
S pozdravem
Jaromír Zaoral
jednatel

dotaz

Dobrý den, paní doktorko, psala jsem Vám již cca před 2 měsíci, mám jen dotaz, mám syna 3,2 roku a stále ještě nemluví (jen si tak něco požvatlává).Zdá se, že jinak všemu rozumí (básničky, říkanky,povely...).Chtěla bych od Vás radu, jestli by nepomohla třeba nějaká homeopatika?Mohla bych se u Vás se synem objednat?Děkuji Vám, s pozdravem Bačevská
8.01.2015 20:29 Administrátor
Paní Bačevská, objednat se na konzultaci můžete. Volejte na telefonní číslo 585417277. Musíte se ale připravit na to, že čekací lhůty jsou delší. Zdraví MUDr. Zaoralová

chronická zácpa u 3-letého dítěte

Dobrý den paní doktorko,
máme téměř tříletého chlapečka, který už třičtvrtě roku trpí na chronickou zácpu. Vzniklo to u nějakého bolestivého vyprazdňování v době přechodu na nočník. Vyzkoušeli jsme všechno možné, upravili stravu, doplňujeme vlákninu a probiotika, byli jsme s ním dokonce na irigografii (má delší střevo), ale problém trvá. Lékař nasadil dlouhodobě Forlax, z čehož nemám radost, ale kluk se aspoň vyprazdňuje jakž takž pravidelně (zásadně do kalhot). Pokud Forlax nebere, kaká jednou za 4-5 dní, rekord má 9 dnů. Zkrátka máme pocit, že to má v hlavě a žádná motivace na něj nefunguje (ani metoda cukru a biče).Od února má nastoupit do MŠ a mám z toho opravdu těžkou hlavu..Myslíte, že byste mi mohla s tímto problémem pomoci? Naše lékařka mi Vás doporučila, ale jak tady čtu, už neberete nové pacienty. Tak alespoň za radu po e-mailu budu moc vděčná. Díky moc.
9.01.2015 08:24 Administrátor
Vážená paní, moje praxe ukazuje, že jde o spojení tří věcí: psychogenních problémů, nevhodné kombinace stravy a špatných stravovacích návyků. Podobné problémy řeším kombinací homeopatik, akupunktury (u dětí bezbolestné laserové, ušní atd)a úpravy stravování.Objednat se můžete na tel čísle 585417277. Bohužel, musíte očekávat delší čekací doby :-(
Nové pacienty, z kapacitních důvodů, nepřijímáme.

Poděkování

Dobrý den vážená paní doktorko,

zavítala jsem na Vaše stránky, abych našla e-mail, na který bych zaslala tento dopis. Místo toho jsem se dočetla, že omezujete příjem nových pacientů a musím říct, že se vůbec nedivím. Ještě jsem se nesetkala s tak kvalitním dětským lékařem jako jste Vy, takže je jasné, že všichni chtějí být u Vás zaregistrovaní.

Tímto Vám chci ještě jednou poděkovat za Vaši péči a pomoc. Opravdu jste nasadila "laťku" opravdu vysoko a ještě jsem nenašla nikoho, kdo by se Vám aspoň přiblížil. A můžu Vám říct, že kdybychom se nepřestěhovali, tak k Vám chodíme stále.

Ještě chci podotknout, že i paní doktorka Sadílková byla výborná, takže naše chvála patří i jí. Děkujeme moc.

S srdečným pozdravem a přáním ať Vám Vaše svatá trpělivost s podobně vyděšenými prvorodičkami, jako jsem byla já, vydrží. :-)

Kristýna Bielová
28.11.2014 08:39 Administrátor
Děkujeme Vám paní Bielová za Vaš dopis :-) Taková zpráva vždy potěší.
DĚTSKÉ ZDRAVÍ

Noční pomočování u 12 leté dcery

Dobrý den, mela bych zajem o vasi konzultaci v pripadu pomocovani me 12 lete dcery. Pomocuje se prakticky od malicka a lekari uz uvazuji o nasazeni hormonalni terapie z cehoz opravdu nemam dobry pocit. Leky ktere brala ji nedelaly dobre, mela nocni desy apod. Je z toho nestastna a my take. Snad jeste ze by pomohlo vyckat do prvni menzes..ale uz ji nechceme tomu trapeni dele vystavovat, ma to na ni zvlaste ted v dospivani negativni dopad.Nemate prosim zkusenosti z lecbou tohoto problemu pomoci alternativnich metod, upravu stravy apod.?Moc děkuji za jakoukoliv radu, popř. na co se zaměřit a kam se obrátit. Děkuji Zuzana
30.05.2014 20:02 Administrátor
Pokud se jedná o trvalé pomočování od malička, jde většinou z celostního pohledu o slabost ledvin a celého močového systému.

Tedy veškerá opatření by měla směřovat k posílení ledvin. Léčebných variant je celá řada, uvádím například:
- celotělová akupunktura (i u dětí)
- laserová stimulace akupunkturních bodů
- bylinná terapie.

Nejlepší zkušenost mám s laserem. Strava byl měla podporovat element vody v těle, takže jíst:
- mořské řasy,
- mořské plody,
- ryby kapr, losos,
- hodně semínek - sesam, slunečnice,
- strava jemně slaná.
Doporučuji si koupit kuchařku vařeni dle 5- ti elementu například u pragon.cz - tam je dost jídel, která Vás budou inspirovat ve vaření stravy, která ledviny podporuje.

Bolení bříška

Dobrý den, pani doktorko
Je nám čtrnáct dní a chtěla bych se zeptat co mám dělat v případě, že náš synek má bolesti břicha, dle mne tzv. prdíky. Dodržuji stravu a nevím jak jinak se tomu vyvarovat. V případě, že k tomu však dojde nerada bych hned používala nějaké léky. Je možno v případě těchto problémů to řešit jinak než léky ? Prosím o radu. Děkuji Kolářová
30.05.2014 19:55 Administrátor
V případě bolestí bříška u miminek (plně kojených) je třeba ovlivnit stravování matky: Maminka by měla jíst jen vařené jídlo 5x denně, menší porce, a mělo by se jednat o vydatnou stravu, které bude dobře tepelně zpracovaná, šťavnatá. Například ráno vločková kaše, v poledne vždy polévka a druhý chod , maso + dobře vařená obilnina nebo brambory, večer rovněž polévka, nebo opět kaše - na slano, na sladko. Můžou být zařazena vejce, mléčný výrobek jen minimálně a rozhodně ne ráno. Mléčné výrobky jsou vůbec první potravinou, která způsobuje nadýmání u miminek - takže jsou i první potravinou, kterou maminky mají vysazovat, když se podobné problémy dostaví.

Další potravinou, která může vadit je pečivo - zejména bílé, luštěniny a samozřejmě nevařená syrová zelenina!! - Tu by maminky vůbec neměly jíst.
Z podpůrných prostředků používám masáže - cíleně několikrát denně pokud jsou prováděny správně a dostatečně často - potom jsou efektivní.

Dále se dá problematika řešit bylinami, akupunkturou.. možností je hodně.

Universálně rovněž doporučuji použití probiotik.

Plavání kojenců

Dobrý den, paní doktorko,
mám na Vás prosbu o radu/doporučení, zda-li je vhodné plavání kojenců pro mého syna, který chodí na kontrolní ultrazvuky z důvodu rozšířené ledvinové pánvičky. Vím. že je důležité jej chránit před nachlazením,...

Předem děkuji za odpověď.

Hezký den.

Martina Benčíková
26.03.2014 09:02 Administrátor
Dobrý den paní Benčíková,
k problematice plavání jsem se vyjádřila v diskusi z 25.02.2013 09:00. Podívejte se tam. Zdraví PZaoralová

nový pacient

Dobrý den, četla jsem, že berete už jen novorozence. Dcera má 3 měsíce a nejsme s naší paní doktorkou moc spokojeni, myslíte že by bylo možné přejít k Vám? Chtěli jsme paní doktorku, která bude mít kladný příštup k homeopatii, to sice ona má, ale jinak není moc sdílná, co se týče rad s kojením, očkováním apod. Děkuji za odpověď
Hezký den Steriovská
26.03.2014 09:26 Administrátor
Dobrý den, velice se omlouvám za pozdní odpověď, Skutečně přijímáme pouze novorozence. Je to z kapacitních důvodů, s více pacienty bychom již nemohli zajistit takovou péči, kterou chceme poskytovat. Sledujte naše internetové stránky, chtěli bychom kapacitu během léta rozšířit. Děkuji za pochopení. Zaoralová

Nočník

Dobrý den,
zajímal by mne Váš názor na chození na nočník - respektive, odkdy začít učit dítě na nočník.

Předem děkuji za odpověď!
30.05.2014 19:50 Administrátor
Paní Karásková, dle mého názoru nemá smysl dítě nutit sedět na nočníku v útlém věku. Věk k naučení cíleného vykonání potřeby je velmi individuální. Většinou se však s drobnými odlišnostmi pohybuje kolem 2 roku dítěte.

Kolem věku dvou let se většinou problém již daří zvládnout a ze strany dítěte již jde o vědomý proces. Nejsem zastáncem nucení sezení na nočníku za každou cenu. Každé dítě dřív nebo později tento návyk zvládne.

dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat za dva měsíce mám termín porodu a chtěla bych k vám potom zaregistrovat malého co je nutné zařídít ?
26.03.2014 09:04 Administrátor
Dobrý den, do péče přijímáme v současné době jen omezený počet novorozenců. Na přijetí miminka je NUTNÉ zavolat na pevnou linku, nebo osobně navštívit a domluvit se sestřičkou jmenovitě na budoucí registraci - pokud máme ještě kapacitu. Telefon je 585417277. Omlouvám se za pozdní odpověď. Zdraví PZaoralová

Očkování/neočkování novorozenců

Dobrý den, paní doktorko,

termín porodu mám 10.4.2014 a už se poohlížíme po pediatrovi. Kromě spousty dalších témat se zajímáme o téma očkování/neočkování novorozenců a dětí, zda jsou opravdu všechny vakcíny nutné, zda je třeba držet se stanovených termínů očkovacího kalendáře apod. Zajímalo by mě, zda jste přístupná diskusi a vycházíte případně vstříc rodičům, kteří se na vlastní zodpovědnost a po zvážení všech rizik, rozhodnou své dítě neočkovat každou vakcínou, která je "vyžadována zákonem" resp. zda eventuálně vyhovíte sestavení vlastního očkovacího kalendáře Děkuji za odpověď.
26.03.2014 09:09 Administrátor
Dobrý den, v naší ordinaci se snažíme o individuální přístup k očkování, vzhledem k stavu pacienta. Detaily jednotlivých očkování a jeho vhodnosti vždy řešíme spolu s rodiči přímo v ordinaci. Berte ale na vědomí, zákony platí i pro nás.

Pokud budete mít zájem, do péče přijímáme v současné době jen omezený počet novorozenců. Na přijetí miminka je vhodné zavolat na pevnou linku, nebo se osobně dostavit a domluvit se sestřičkou budoucí registraci. Nejlepší je osobní návštěva. Omlouvám se za pozdní odpověď. Zaoralová

Přijetí do stavu

Dobrý den, paní doktorko,
dneska jsem se Vás pokusila telefonicky zastihnout ve Vaší ordinaci, ale neměla jsem štěstí. Zavolám ještě zítra případně v pondělí, ale o co mi jde, to Vám v kostce napíši zde, ať víte.
Máme roční holčičku a pediatra, od kterého odcházíme. Až po svých telefonických pokusech jsem zjistila, že krom novorozenců již do stavu starší děti nepřijímáte. Dostala se k mým uším na Vaše konto slova chvály a to co mě nejvíce zaujalo je Váš celostní přístup k zdraví dítěte.
Jsme z Uherského Hradiště a máme kontakt ještě na pí. dr z Konice. Nevadí nám, jezdit dál, za vstřícnějším a respektujícím přístupem. Proto bychom se klidně přihlásily do ordinace na Svatý Kopeček, jen nevím, zda je možné konzultovat zdravotní stav telefonicky mimo ordinační hodiny? A také zda i dr. Sadílková praktikuje celostní přístup?
Mockrát Vám děkuji za odpověď, případně se těším na telefonickou domluvu.
Mějte se pěkně,
s pozdravem D. Knollová
26.03.2014 09:12 Administrátor
Dobrý den paní Knollová, v současné době další pacienty do péče pediatrické ordinace již přijímat nemůžeme. Je nám to líto, ale kapacitní důvody nám to nedovolují. Sledujte naše stránky, pokud se situace změní, uvedeme to tam. Určitou změnu očekáváme v letních měsících. Omlouvám se za pozdní odpověď. Zaoralová

žádost o péči

Vážená paní doktorko,
chtěla jsem Vás poprosit o přijetí do Vaší péče v oblasti celostní medicíny.
Nevím, jestli přijímáte i dospělé pacienty.
Mám víc jak rok vleklé zdravotní problémy a lékaři si se mnou asi nevědí moc rady.
Děkuji za Vaši odpověď.
S pozdravem Švestková
26.03.2014 09:15 Administrátor
Dobrý den, dospělé pacienty do péče na celostní léčbu přijímám. Problém je v termínu, mám v současné době volný termín až na počátku května. Kolegyně u nás v ordinaci, která je zkušenou terapeutkou má však termín dříve - do 3 týdnů. Pokud budete mít zájem se objednat, tak zavolejte na pevnou linku v době ordinační doby 585 417 277 . Volba terapeuta je už na Vás. S omluvou za pozdní odpověď a srdečnými pozdravy . Zaoralová

kdy zaregistrovat novorozence?

Dobrý den,
na internetu jsem se dočetla, že je třeba shánět pediatra s předstihem. Termín porodu mám cca za 2,5 měsíce (únor 2014). Kdy bych měla své dítě registrovcat (pokud tedy přijímáte nové pacienty?)?
Velmi se mi líbí přístup k homeopatikům a hlavně k očkování.

Děkuji
M.Rösslová
28.11.2013 06:53 Administrátor
Dobrý den,
pediatra je opravdu lepší si dohodnout před termínem porodu.

Do naší ordinace novorozence stále přijímáme. Starší děti již ne....

Pokud se rozhodnete k nám chodit, tak se zastavte někdy během ordinačních hodin, nejlépe ve středu. Vše již dohodnete se sestrou.

Zaoralová

opakované záněty středouší

Vážená paní doktorko Zaoralová,dostala jsem na Vás doporučení od pana Mgr.Roháče, u kterého můj syn (3,5 roku) podstoupil diagnostiku na Diacomu. Syn během měsíce října prodělal 3x zánět stř. ucha, 2x léčeno atb., následná hospitalizace ve FN, opět atb. a operace pravého ucha pro mastoiditis (to má i v levém uchu, ale v menším měřítku). Je 14 dní po operaci o opět si o víkendu stěžoval na levé ouško. Bohužel, syn si už vypracoval velmi silnou averzi k doktorům, proto nás na pohotovosti nemohli nevyšetřit kvůli neklidu (panika a hysterický pláč) a to už 3x. Prakticky je nevyšetřitelný. Diagnostiku na Diacomu zvládl bez problému cca 15 min - zaměřeno na uši, ledviny, močový měchýř. Nález: cytomegalovirus a herpes virus, dále je něco i s ledvinami a moč. měchýřem. Řez hlavou - laryngitis, uši levé i pravé - otitis. Doporučil mi poradu s Vámi, s ohledem na to, že jste dětská lékařka a věnujete se i altern. medicíně. Jinak doporučil kapky Vironal. Prosím navrhněte postup co učinit, termín návštěvy apod. Děkuji. Lenka Cibilić
28.11.2013 06:49 Administrátor
Dobrý den, z Vašeho mailu jsem vyrozuměla, že Váš chlapec pravděpodobně trpí slabostí ledvin. Problémy s ušima souvisí s ledvinami na které je tedy třeba se zaměřit.

Současně je nutno pročistit horkosti, bakterie a toxiny nahromaděné v uších. V takových případech používám kombinaci bylinek na posílení ledvin a bylin na pročištění uší.

Eventuálně podporuji léčbu bioterapeutiky z oblasti fyziologické regulační medicíny nebo zvláštních homeopatik.

Je vhodně celkově podporovat i léčbou na diacomu nebo bicomu - zaměření na posílení ledvin a eliminaci zánětu z uší. Na těchto přístrojích je vhodné určit i intolerance potravin a dle toho upravit stravu a režim.

Pro přesné určení léčby je nutné dítě vidět, aby se vše správně nastavilo. Mám ale poměrně dlouhé čekací doby. Výjimečně Vám navrhuji, aby jste přišli i s dítětem některou středu nebo čtvrtek dopoledne, kdy snad vyšidím trochu času. Regulérní termín na standardní návštěvu mám v lednu.
Při tomto problému jde vždy o komplex opatření... Zavolejte na pevnou linku, odkažte se na naši diskusi a sestra doporučí termín.
Zaoralová

colostrum

Dobrý den paní doktorko Zaoralová.Ráda bych se s váma poradila ohledně přípravku colostrum .Vím,že jste ho zkoušela i v rodině na dětech.Jaký máte na to názor a který přípravek od jaké fm je nejlepší,na trhu jich je spousta.Přes rok mám děti celkem zdravé,ale v zimě vždycky nemocem podlehnou.Ráda bych to na dětech před zimou vyzkoušela.Děkuji moc za váš názor.S pozdravem Petra Hapalová.
4.11.2013 12:41 Administrátor
K Colostru jsem se již jednou v příspěvcích vyjadřovala - 9.11.2012.
Stále trvá že s používáním kolostra nemám velké zkušenosti. Tyto přípravky jsem již použila u celé řady pacientů, ale se střídavými výsledky.

Vzhledem k obsahu aktivních látek - laktoferin, aminokyseliny, imunoglobuliny atd, může být kolostrum prospěšné k posílení imunitního systému . Problém však vidím ve způsobu získání , zpracování a dále také vstřebání učinných látek. Bohužel také nemám spolehlivé reference po kterých se sháníte.

U většiny děti ale nejde, podle mého názoru, o problém nedostatečnosti imunitního systému. Naopak jde o neadekvátní reakce tohoto systému na přítomnost infekce, toxinů, životního prostředí, zevních vlivů, potravy atp.

Toto bohužel kolostrum nevyřeší.

Sama dávám přednost používaní cílenějších směsí bylin, apod..

Nejdůležitější je však celkové posilování imunitního systému a zdraví . Změnou životosprávy, snížením stresu atd.
Pravidelným denním režimem , kdy je dbáno na spánek, odpočinek, pobyt venku a vystříhání se aktivit, které dítě oslabují (bazény, termály, dětské koutky) kde se kumulují viry, bakterie a víří se prach. Zde je také třeba zmínit nadměrné používání elektroniky, kde si děti zbytečně ubírají vlastní energii, která by mohla být investována lépe...

60-70% zdraví najdeme ve správné životosprávě - stravě, zdravém pohybu a psychické pohodě dítěte resp. rodičů.

Prosím vložte svůj příspěvek:

Všechna pole jsou povinná
  •   
  •   

  • Vyplňte prosím do pole čísla uvedená na obrázku. CAPTCHA image for SPAM prevention